UNIJA MLADIH DF NS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

4 posters

Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by DenijalB Wed Sep 25, 2013 3:49 pm

Većina političkih stranaka/partija ima posebnu organizaciju u svojoj strukturi, a u kojoj su samo žene.

Tako naprijmjer SDP Hrvatske i SDP BiH imaju : FORUM ZENA
ili naprimjer HDZ BIH ima : Zajednica žena HDZ BiH Kraljica Katarina Kosača

a na to šta će uopšte biti organizacija žena unutar Demokratske fronte, na šta će to ličiti, koji će povodi okupljanja biti, šta će vam biti ciljevi i projekti... kako ćete se zvati, kakav će vam logo biti.... ja ne mogu uticati jer sam MUŠKO ..... Idealno bi bilo kad bi te ŽENE vodile MLADE ŽENE , a u vama je moć i energija, u vama je sila, ja vam garantujem, ja to znam.....

SITUACIJA U STRANCI (KOJA JE JOŠ UVIJEK U FAZI IZGRADNJE) DEMOKRATSKA FRONTA JE SA ORGANIZACIJOM ŽENA ISTA KAO I SA ORGANIZACIJOM MLADIH.... STRANKA JE PODIJELJENA NA OPŠTINE...JOŠ NIJEDNA OPŠTINA U BOSNI I HERCEGOVINI NIJE PONUDILA ZVANIČAN KONCEPT (IDEJU) KAKO SE TREBAJU ORGANIZOVATI ŽENE/MLADI ... MLADI I ŽENE SVIH OPŠTINSKIH ORGANIZACIJA BIH UNUTAR DF IMAJU POTPUNU SLOBODU I MOGUĆNOST DA NAPRAVE KONCEPT ORGANIZACIJE....DA USPOSTAVE PRAVILA TIH ORGANIZACIJA, DA ODREDE CILJEVE, DA SE OSNUJU I USTANOVE.

DAKLE ŽENE ORGANIZUJTE SE ! IMATE FACEBOOK, IMATE PROSTORIJE, IMATE OVAJ FORUM
NEK SVAKA ŽENA INDIVIDUALNO BUDE POTPUNO SLOBODNA.... SLOBODNA OD SVOJIH PREDRASUDA
PREMA DRUGIM ŽENAMA, I SLOBODNA OD PREDRASUDA DRUGIH ŽENA PREMA NJOJ......

OVO JE PRAVO MJESTO DA SE "raskokodačete" ali da to kokodakanje bude korisno za DF, za BH, za BH društvo, za BH žene i za svaku od vas individualno....

Volite puno da pričate i iznosite mišljenja i to je super....nemojte da vam korisna i dobra mišljenja i razmišljanja odlepršaju u zrak.... Nemojte biti stidne, nemojte biti lijene, budite SLOBODNE, OTVORENE i AKTIVNE.

Ovaj text trenutno čitaju SAMO ŽENE OPŠTINE NOVO SARAJEVO
STRANKA JE PODIJELJENA NA OPŠTINE
OPŠTINA KOJA NAJBOLJE NAPRAVI SVOJU ORGANIZACIJU I SVOJE "RADNE GRUPE" ĆE BITI
"MORALNO NAGRAĐENA" TAKO ŠTO ĆE I SVE OSTALE OPŠTINE KORISTITI TAJ KVALITETNI SISTEM
KOJI NAPRAVI JEDNA OD OPŠTINA.

Dakle može se desiti i da se vi u naredna 2-3 mjeseca ne organizujete i ne dogovorite kako i na koje načine ćete se organizovati...... i onda će u međuvremenu npr. "Forum DF žena Tuzla" napraviti svoj koncept organizacije i samo će se po njihovom napraviti "Forum DF žena BH" , pa "Forum DF žena Kantona Sarajevo"

Sve žene koje su aplicirale za Demokratsku frontu, platile ili ne platile članarinu
imaju potpuno pravo da predlažu sve ideje i misli vezane za organizaciju žena unutar DF


Trenutna situacija u DF NOVO SARAJEVO je da postoji radna grupa "žene" i da je privremeni koordinator te grupe gospođa Sabaheta Osmanović. (ko ima više informacija, naravno, ovdje nek' piše)

MEĐUTIM SVE VI ŽENE STE PREDSJEDNICE OVE GRUPE ! SVE VI STE JEDNAKE I IMATE JEDNAKU MOĆ I PRAVO PREDLAGANJA I ODLUČIVANJA UNUTAR "ŽENA DF" I MOLIM VAS ŠTO PRIJE SE VI ŽENE DF NOVO SARAJEVO ORGANIZUJTE I NAPRAVITE SVOJ KONCEPT. IMATE SVU SLOBODU I POPTUNO PRAVO DA TO RADITE.... I ZATO RADITE NA TOME, STEĆIĆETE PREMOĆNO ISKUSTVO KROZ TO I PAR VJEŠTINA - svaka individualno , zadaj se, organizuj se sa drugim ženama, osnujte se, napravite pravilnike, programe, strategije, itd,itd...

ALI ZA POČETAK NAPRAVITE OSNOVNE STVARI a svi znate koje su


Jer ja kao MUŠKARAC ne mogu da prihvatim , ovakve stvari, ovo je poraz i za mene i za sve žene
i za ovu JEBENU državu i ovo društvo - (izvinite na psovanju i evo vam odličan primjer zašto trebate donijeti pravilo da vam muškarci ne smiju pisati na vašim dijelovima foruma i učestvovati na vašim sastancima)

PROČITAJTE :

KLIKNI NA OVU RECENICU DA SE IZNERVIRAS

PA SE IZNERVIRAJTE
DenijalB
DenijalB
Admin

Posts : 120
Join date : 2013-09-19
Age : 33
Location : Sarajevo

https://umdfns.bosnianforum.com

Na vrh Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Re: Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by Aida Sarajlić Wed Sep 25, 2013 4:01 pm

evo kliknula sam i iznervirala se -.-''
a inače sam totalna feministica, Deni bježi sa našeg dijela foruma SmileRazz
Aida Sarajlić
Aida Sarajlić

Posts : 2
Join date : 2013-09-20
Age : 34
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Re: Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by boni Wed Sep 25, 2013 10:20 pm

Ja što nam pohvali žene da se "raskokodakaju", neg da pitam, želi li ko ključeve od prostorija da damama stoji na raspolaganju, da pokažemo jednakopravnost spolova,pa da momci iza dama očiste. Razz:lol:

Uglavnom, sad malo ozbiljnosti, primjetio sam da ima jako puno mladih i maštovitih cura, za koje smatram da su idealne za pokretanje na jedan jak nivo same organizacije žena, zovite Sabahetu da održi sastanak i lagano odredite smjernice djelovanja.

Puno sreće u radu našim kolegicama Wink
boni
boni

Posts : 3
Join date : 2013-09-20
Age : 37

Na vrh Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Re: Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by DenijalB Mon Oct 07, 2013 10:16 am

Povodom radne odluke koja je donešena na sastanku u Petak 04.10. sa 26 glasova ZA, (0 protiv i 0 suzdrzanih) , raspisujemo

KONKURS ZA POTPREDSJEDNICU

Kako trenutno funkciju predsjednika obavlja muško utvrđeno je da će ZAMJENICA odnosno POTPREDSJEDNICA biti osoba ženskog spola.


Prijaviti se mogu sve djevojke starosti izmedju 16-35 godina, a koje su aktivni članovi DFBH-Novo Sarajevo
i UM DF NS ili to planiraju u narednom periodu biti.

Svaka kandidatkinja nek' izabere sama način na koji će se predstaviti "ostatku ekipe"

osnovni način je : kratko CV, slika obavezna, neke cinjenice (aktivnosti) iz zivota na koje je osoba ponosna i zeli ih podjeliti sa nama.

Prijave se primaju ovdje na forumu, facebook grupi "Unija mladih DF NS" ili na mail : denijalbasic@gmail.com
do Petka 11.10.2013.

Glasanje će biti tajno i neće se saopštavati svi rezultati već samo ime pobjednice, a rezultati će ostati na uvid koga zanima poslije sastanka, gdje ce se opet postovati diskrecija glasaca.

Sretno !
DenijalB
DenijalB
Admin

Posts : 120
Join date : 2013-09-19
Age : 33
Location : Sarajevo

https://umdfns.bosnianforum.com

Na vrh Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Re: Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by Dženana Tue Oct 08, 2013 2:04 pm

Račenica "Svaka kandidatkinja nek' izabere sama način na koji će se predstaviti 'ostatku ekipe'" totalno me je dezorijentirala...
Mučim se u pronalasku adekvatnog kostima, počevši od boje pa do samog izgleda. Razz


Pozdrav. Smile
Dženana
Dženana

Posts : 2
Join date : 2013-09-27
Age : 38
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Re: Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by DenijalB Wed Oct 09, 2013 8:55 am

samo ću ti reći



Laughing Laughing Laughing 
DenijalB
DenijalB
Admin

Posts : 120
Join date : 2013-09-19
Age : 33
Location : Sarajevo

https://umdfns.bosnianforum.com

Na vrh Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Re: Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by Dženana Wed Oct 09, 2013 3:56 pm

Hvala na ideji za boju... Smile

Jos mi kostim predloži! Razz
Dženana
Dženana

Posts : 2
Join date : 2013-09-27
Age : 38
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS Empty Re: Organizacija žena unutar DF , i unutar DF NS

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu