UNIJA MLADIH DF NS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije

2 posters

Go down

FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije Empty FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije

Komentar by MešaS Wed Oct 02, 2013 7:28 am

Pošto na forumu nisam mogao da nađem temu gdje bi pisali sugestije i ideje za poboljšanje rada i organizaciju foruma UMDFNS (struktura tema, otvaranje novih tema, glavne tematske cjeline, tehnička izrada foruma i sl.), odlučio sam se da otvorim novu.

Imam par prijedloga:

1. Da se za forum koriste kapaciteti (server tj. prostor na webu i domena) koje već posjedujemo na nivou Stranke. Tj. da se iskoristi server na kojem je postavljena zvanična web prezentacija Stranke i da se dobije dozvola za korištenje poddomene za forum UMDFNS, kako bi link do foruma bio npr. www.umdfns.demokratskafronta.ba ili www.demokratskafronta.ba/umdfns;

2. Ako budemo imali na raspolaganju poddomenu možemo napraviti portal, čiji će dio biti i forum UMDFNS. Na portalu bi se objavljivale vijesti, aktivnosti UMDFNS i sl.. Mogućnosti su brojne;

3. Za izradu foruma koristiti neki od Open Source forumskih software-a, na taj način bi cijeli postupak izrade foruma i portala mogli uraditi interno, bez troškova izrade, sa budžetom 0,00 KM Smile. Na ovaj način bi se oslobodili suvišnih reklama po forumu, podigli bi nivo sigurnosti na veći nivo i mogli bi brendirati forum po vlastitom ćejfu;

4. Da se prečešljaju sve teme koje imaju dozvoljen javni pristup, znači koje mogu vidjeti članovi koji nisu registrovani na forumu;

5. Da se izvrši podjela između ne registrovanih članova, registrovanih članova i registrovanih provjerenih članova (kad kažem provjerenih mislim na osobe koje su se aktivno uključile u rad UMDFNS i provjereno su članovi DF). Na ovaj način bi se zabranio pristup forumu svim registrovanim članovima, jer kakav je princip sada, bilo ko da se registruje ima pravo pristupa svim temama foruma.


To je to za sada. Nadam se da ne idem prebrzo naprijed, jer još uvijek UMDFNS nije zvanično zaživio, ali bi prema mom mišljenju, trebalo razmisliti i o gore navedenim prijedlozima.
MešaS
MešaS

Posts : 25
Join date : 2013-10-01
Age : 35
Location : RajvoSa

http://www.haha.ba

Na vrh Go down

FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije Empty Re: FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije

Komentar by DenijalB Fri Oct 04, 2013 12:06 am

1. Još uvijek nije vrijeme za to... ali sam takođe mišljenja da trebamo ići u tom smjeru... i sama stranica stranke je kao što vidimo "neuredna" ali se sređuje i koliko sam ja čuo uskoro će biti sređena.

2. I to je super ideja... i ja sam mišljenja da treba ići u tom pravcu.

3. Ja nisam nešto dobro upoznat s tim... ako ti, kolega Meša, znaš kako koristiti taj "open source" predlažem da ti budeš zadužen za to (ili da nađeš nekoga ko zna, ako se krećeš u tim krugovima) Smile

4. Ja za sad pazim na to .... za javnost su "otvorene" kategorije : FORUM - upute i pravila koristenja
O.O.DF NS
PROBLEMI BH DRUŠTVA
HUMANITARNE AKCIJE


Sve ostale kategorije mogu vidjeti samo registrovani članovi.

5. 100% slažem se...otvaramo konkurs za "radno mjesto" osoba koja će dobijati liste "aktivnih članova" i listu članova foruma i pratiti da zatvorene teme, posebno projekti i ideje u razradi - budu daleko od očiju eventualnih "neželjenih gostiju"
BILO BI SUPER DA SE PRIJAVI NEKO

Naravno nećemo brisati ljude koji su "dokazani" članovi, a recimo nisu aktivni u određenom periodu... Biće ovo blago, ali strogo prema "špijunima"

UMDFNS je zvanično zaživio od 28.08.13. :)Istina je da je bio jedan sastanak i evo već mjesec i po' nema sastanka (nismo imali prostorije, sve MZ i opcinske prostorije bile zauzete zbog popisa)
međutim svi "mladi" članovi koji se nalaze na spisku aplikanata više puta su preko maila i facebooka pozivani da rade na osnovnom zadatku koji se nameće pred svima nama "predlaganje ideja za organizaciju UMDFNS, prijedlog koncepta, i svi ostali prijedlozi"

Na ovom forumu mozete vidjeti dosadašnje prijedloge.
DenijalB
DenijalB
Admin

Posts : 120
Join date : 2013-09-19
Age : 33
Location : Sarajevo

https://umdfns.bosnianforum.com

Na vrh Go down

FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije Empty Re: FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije

Komentar by MešaS Fri Oct 04, 2013 8:00 am

Denijale hvala ti na odgovoru i prijedlozima Very Happy.

Naravno, u narednom periodu će se kockice oko svega presložiti, kada ćemo biti i u mogućnosti da iskoristimo postojeće resorse u punom kapacitetu.

Što se tiće izrade foruma i portala, rado se odazivam pozivu, mogu napraviti oboje bez problema, a ništa nas ne bi koštalo pošto posjedujem pretplate na predloške i skripte koje bi mogli iskoristiti prilikom izrade (iz hobija se bavim web developmentom i dizajnom). Ovim putem predlažem da već počnemo raditi na portalu i forumu daleko od očiju javnosti, a kada dođe pravo vrijeme samo ga pustimo u produkciju. I portal i forum mogu napraviti na testnom serveru, a onda ga kasnije po potrebi prebaciti na naš server i domenu (o tome se može naknadno diskutovati i odrediti koja je najbolja opcija). Kada krene izrada, postavit ću link do foruma i portala (tj. radnog servera) u okviru ove teme, pa neka svi diskutuju i daju svoje ideje, kako bismo napravili odličnu finalnu verziju istih.

Što se tiće tačke 5, mogu ja to preuzeti na sebe da radim na dnevnoj bazi. Ipak, razmišljam, možda bi bilo najbolje da minimalno dva čovjeka rade ovaj posao ili da jedan bude zadužen zvanično, a da mu neko (najbolje ti) po potrebi asistiraš u poslovima kad se za to ukaže potreba (svi imamo obaveze, ne valja da ostavljamo da posao zavisi samo od jednog čovjeka).

Što se tiće pristupa forumu, registracije članova i odobravanja članstva na istom, rado ću napraviti neka mini pravila i uputstvo, koje možemo po potrebi uvrstiti među prijedloge u okviru "predlaganja ideja za organizaciju UMDFNS, prijedlog koncepta, i svi ostali prijedlozi". Kada napravim draft verziju, stavit ću je na forum.
MešaS
MešaS

Posts : 25
Join date : 2013-10-01
Age : 35
Location : RajvoSa

http://www.haha.ba

Na vrh Go down

FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije Empty Re: FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije

Komentar by MešaS Tue Oct 08, 2013 9:27 am

Denijale imaš li sliku/logo foruma urađen sa transparentnom podlogom? Razz 
MešaS
MešaS

Posts : 25
Join date : 2013-10-01
Age : 35
Location : RajvoSa

http://www.haha.ba

Na vrh Go down

FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije Empty Re: FORUM UMDFNS - prijedlozi i sugestije

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu