UNIJA MLADIH DF NS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PROBLEMI U SPORTU

+2
Dino Islamovic
DenijalB
6 posters

Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty PROBLEMI U SPORTU

Komentar by DenijalB Fri Sep 20, 2013 12:22 am

Locirajte problem, podijelite ga sa svima i svi ćemo zajedno analizirati taj problem i smišljati prijedlog riješavanja takvih problema i prevenciju budućih sličnih problema.
DenijalB
DenijalB
Admin

Posts : 120
Join date : 2013-09-19
Age : 33
Location : Sarajevo

https://umdfns.bosnianforum.com

Na vrh Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty Re: PROBLEMI U SPORTU

Komentar by Dino Islamovic Sat Sep 21, 2013 6:52 am

Problem odavno lociran, a uzimam samo za primjer:

Utakmica FK Sarajevo - FK Modrica

Na poluvremenu u svlacionicu ulazi reis Ceric i drzi hudbu kako oni treba da odbrane Islam protiv Modrice

Problem mozete sami zakljuciti.

Ovo nije rekla-kazala nego cuo od par igraca FKS
Dino Islamovic
Dino Islamovic

Posts : 11
Join date : 2013-09-21
Age : 36

http://www.drift.ba

Na vrh Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty Re: PROBLEMI U SPORTU

Komentar by sakib Wed Sep 25, 2013 1:06 am

modrica davno sipala ,dosao novi reis , islam davno odbranjen ,igracki sastav sarajeva izmjenjen, daj neki taze primjer...

po meni osnovni problem je nedostatak sredstava i premalo ulaganje u sport od strane drzave...  mislim smijesno je da aktuelni sampion i hajmo slobodno reci najveci klub u drzavi nema novaca da plati vodu koja je na stadionu grbavica inace fudbalskom hramu i mjestu gdje su se odigrale velike utakmice iskljucena ili sto se igraci velikana sa grbavice hrane po pekarama kada idu na gostovanje ...slicno je bilo i na kosevu ali izgleda da tamo pusu neki novi vjetrovi pa bi moglo izaci na dobro ako 'malezijac' nastavi ulagati ...
osali premijerligasi u manje vise istoj situaciji kao sampion zeljeznicar ...

sakib

Posts : 1
Join date : 2013-09-20

Na vrh Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty Re: PROBLEMI U SPORTU

Komentar by Dino Islamovic Wed Sep 25, 2013 9:25 am

Sakibe ja sam dao primjer.

Za finansiranje klubova treba da se pobrine menadzment kluba, upravni odbori, da traze sponzore, pomoc drzave, entiteta.
To sto je Zeljo (ciji sam simpatizer) doveo sebe da su im vodu iskljucili to je njihova stvar.

Ja licno znam da kod nas nema interesa za sponzorstvo osim za fudbal. Licno sam 7 mjeseci potrosio na trazenje, moljakanje, slao zahtjevao za sponzorisanje kluba (DKS) i naravno dobio sam odgovor mnogih firmi da oni sponzorisu samo fudbal.

Sada mi mozemo otvoriti raspravu o tome sbb kbb al...

Ah da, poslao sam zahtjev ministru Saricu na koji naravno nikada nisam dobio odgovor (i negativan odgovor bi bio pomak) kao i nacelniku Dzevadu B. (jer je klub registrovan u Centu) i pogodi sta, nema odgovora, a dva dana nakon toga Dzevad B. finansijski pomaze FKS sa 30.000 KM Smile

Dino Islamovic
Dino Islamovic

Posts : 11
Join date : 2013-09-21
Age : 36

http://www.drift.ba

Na vrh Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty Re: PROBLEMI U SPORTU

Komentar by boni Wed Sep 25, 2013 10:04 pm

Pa zna se gdje se ulažu pare, u najpopularniji sport gdje se prikupljaju politički poeni, i širi glasačka mašinerija Twisted Evil 
boni
boni

Posts : 3
Join date : 2013-09-20
Age : 37

Na vrh Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty Re: PROBLEMI U SPORTU

Komentar by Filozof Tue Oct 01, 2013 12:21 am

Mislim da Općina Centar svake godine u budžetu ima predviđena sredstva za finansiranje FK Sarajevo.

Što se tiče problema, treba raditi na unaprijeđenju infrastrukture.
Stadioni, dvorane i ostala sportska borilišta nisu u stanju u kakvom treba da budu.
Ne možemo očekivati da će sportski kolektivi u budućnosti izroditi velike sportiste, ako treniraju u mizernim uslovima.
Ne pravi se pita od izmeta, kao što reče legendarni Flavio Conceicao na skupu sportskih radnika u Blagaju.
Filozof
Filozof

Posts : 2
Join date : 2013-09-20

Na vrh Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty Re: PROBLEMI U SPORTU

Komentar by rosenrot Sat Oct 19, 2013 11:38 pm

Osnovni problem sporta u BiH je taj sto se sport ne smatra bitnim segmentom zivota, vec se ramislja o njemu na fazon "ako sta bude, dobro je". Vidimo to na mnogo primjera, eto, fudbal kao igra koja je najpopularnije kod nas je jedan jasan primjer. Najveci problemi su finansijeske prirode i infrastrukture. Finansijski problemi su nastali najvise u periodu od 95' do 2008, tj period u kojem se nije bas obraćala paznja na "finansijsku karticu" klubova, nego su se dugovi prema igracima, dobavljacima, savezu i drzavi gomilali. Sada je problem jos veci jer nema zakona o privatizaciji sportskih klubova, a nema niti pomoci od strane drzave u reprogramiranju dugova. Drugi problem je infrastruktira. Klubovi imaju jako loše stadione, koji vecinom ne ispunjavaju ni najosnovnije uslove za igranje utakmica. Da ne pricam o tome da niti jedan klub nema fudbalsku akademiju, koja je stub, temelj i osnov svakog fudbalskog kluba, tj mjesto gdje mladi i talentovan fudbaleri se izoliraju od ulice i losih uticaja i posvecuju zivot sportu i uspjehu. Drzava ne dozvoljava finansiranje klubova, ni sa svoje strane niti u vidu izglasavanja zakona koji ce biti od pomoci, ali se uvijek ima para za kupovinu novog voznog parka, a "stari vozni park" (audi A8 2009 god.) se prodaje po mizernoj cijeni nekome od blize familije. Zasto? Takav je mentalitet ljudi koji su dosli ovdje i kojima je novčanik jedino mjesto gdje se mole. Dakle opet se vračamo na temelj svega a to je da je nase drustvo cjelokupno bolesno i da poslako gubimo smisao postojanja.
Lijep i pozitivan primjer je pokusaj FK Sarajeva da dovede vlasnika Cardiff-a i da pokrene akademiju, da rade sa mladim igracima ali opet je kocnica naravno nasa vlast i nasi zakoni.

rosenrot

Posts : 2
Join date : 2013-10-19

Na vrh Go down

PROBLEMI U SPORTU Empty Re: PROBLEMI U SPORTU

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu