UNIJA MLADIH DF NS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PROBLEMI U OBRAZOVANJU

3 posters

Go down

PROBLEMI U OBRAZOVANJU Empty PROBLEMI U OBRAZOVANJU

Komentar by DenijalB Fri Sep 20, 2013 12:23 am

Locirajte problem, podijelite ga sa svima i svi ćemo zajedno analizirati taj problem i smišljati prijedlog riješavanja takvih problema i prevenciju budućih sličnih problema.
DenijalB
DenijalB
Admin

Posts : 120
Join date : 2013-09-19
Age : 33
Location : Sarajevo

https://umdfns.bosnianforum.com

Na vrh Go down

PROBLEMI U OBRAZOVANJU Empty Re: PROBLEMI U OBRAZOVANJU

Komentar by nino90 Thu Oct 10, 2013 8:03 pm

Sjetih se pa da napisem. Ima toliko profesora na svim fakultetima sto dovode i zapostavalju svoju djecu i ostalu rodbinu, fakticki prave privatne fakultete od toga. Trebalo bi uvesti zakon po kojem niko ne moze biti zaposlen na nekom fakultetu ako na njemu vec radi neko ko je s njim u srodstvu

nino90

Posts : 2
Join date : 2013-09-20

Na vrh Go down

PROBLEMI U OBRAZOVANJU Empty Re: PROBLEMI U OBRAZOVANJU

Komentar by MešaS Fri Oct 11, 2013 8:23 am

nino90 (citat):Sjetih se pa da napisem. Ima toliko profesora na svim fakultetima sto dovode i zapostavalju svoju djecu i ostalu rodbinu, fakticki prave privatne fakultete od toga. Trebalo bi uvesti zakon po kojem niko ne moze biti zaposlen na nekom fakultetu ako na njemu vec radi neko ko je s njim u srodstvu
Nino slažem se sa tvojom konstatacijom, ali po meni bi to bilo malo diskriminirajuće.

Odmah na startu da ti kažem da nemam nikakve veze sa fakultetima, niti načinom organizovanja istih, osim što sam studirao na EFSA i ostao mi je još završni rad na II ciklusu studija.

Zamisli da npr. radiš na fakultetu, a tvoje dijete, rođak ili neki drugi član porodice, koji je super pametan, kompetentan želi da postane asistent ili profesor, uredno prođe sve testove, kontrole, razgovore i sl., a ne može da dobije posao. Umjesto njega posao dobije neko ko nije ni blizu sposoban da taj posao obavlja kako treba, jer u zakonu stoji da rodbina ne može raditi na istom fakultetu.

Po meni bi najbolje bilo napraviti reviziju zapošljavanja na fakultetima, vidjeti ko je došao na fakultet da radi zasluženo, svojim znanjem i zalaganjem, a ko nekim drugim načinima i metodama. Koliko znam za svaku poziciju na fakultetu se mora raspisati javni oglas, pa bi se to sve dalo pregledati.

Generalno u našem društvu postoji problem korupcije u državnim institucijama, treba pronaći način da se takve stvari zaustave i kazne. Time bi i ovaj problem bio riješen.

Moje mišljenje Surprised .
MešaS
MešaS

Posts : 25
Join date : 2013-10-01
Age : 35
Location : RajvoSa

http://www.haha.ba

Na vrh Go down

PROBLEMI U OBRAZOVANJU Empty Re: PROBLEMI U OBRAZOVANJU

Komentar by nino90 Sun Oct 13, 2013 6:28 pm

Da to je moguce, ali ako je on tako dobar, moze otici na drugi univerzitet i aplicirati tamo, tim ljudima koji su bili izvanredni prilikom studija ili su jednostavno jako dobri, ne bi trebalo biti tesko naci posao neki dobar na drugom mjestu ili cak na drugom fakultetu (mislim isti fakultet ali drugom gradu). Tesko je kontrolisati ko koga kako ubacuje na tim pozicijama, pogotovo kada se ti ljudi medjusobno podrzavaju svi. Na relaciju, ja cu tvog ti mog poguraj Smile
Makar na ovaj nacin to je onemoguceno.

nino90

Posts : 2
Join date : 2013-09-20

Na vrh Go down

PROBLEMI U OBRAZOVANJU Empty Re: PROBLEMI U OBRAZOVANJU

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu